Mac mini, prvý lacný počítač pre priaznivcov nahryznutého jabĺčka

Autor: Peter Študent | 12.1.2005 o 22:30 | Karma článku: 10,07 | Prečítané:  5266x

Počítače americkej spoločnosti Apple Computer sa vždy vyznačovali prenikavým dizajnom a budili dojem určitej exkluzivity, ktorý navyše podporovala nie práve najnižšia nadobúdacia cena. Po dnešnom vystúpení Steva Jobsa, CEO spoločnosti Apple, stráca tvrdenie o cenovej nedostupnosti počítačov Apple svoje opodstatnenie. Steve Jobs vo svojom vystúpení na výstave MacWorld Expo predstavil nové počítače radu Mac mini, ktorých nadobúdacia cena začína na hranici $499 (necelých 15 000Sk).

Prvý lacný počítač z dielne americkej spoločnosti Apple Computer je zaujímavý okrem svojej ceny aj malými rozmermi.Prvý lacný počítač z dielne americkej spoločnosti Apple Computer je zaujímavý okrem svojej ceny aj malými rozmermi.Apple Computer, Inc.
Spoločnosť Apple neostala nič dlžná svojej tradícii inovatívneho dizajnu a tak počítače radu Mac mini môžme pokojne zaradiť medzi dizajnérske skvosty v oblasti IT. Počítač je skrytý v kovovej skrinke so štvorcovou podstavou strany 16,51cm a výškou 5,08cm. Na prednej strane tejto skrinky sa nachádza len štrbina kombinovanej DVD-ROM/CD-RW mechaniky a dióda informujúca o chode počítača. Vypínacie tlačidlo spolu so všetkými vstupno-výstupnými rozhraniami sú skryté pred zrakom užívateľa na zadnej strane počítača.


FOTO - Apple Computer, Inc.

Počítače Mac mini sa budú predávať v dvoch hardvérových konfiguráciách. Základná veria obsahuje procesor radu PowerPC G4 taktovaný na 1,25GHz, 256MB RAM, 40 GB pevný disk a jej cena bude spomínaných $499. Druhá, výkonnejšia verzia, sa od základnej líši rýchlejším procesorom (1.42GHz), väčším diskom (80GB) a cenou $599. Počítače Mac mini neobsahujú vo svojom základnom balení monitor ani klávesnicu a myš. Tieto komponenty treba v prípade potreby samostatne dokúpiť.


FOTO - Apple Computer, Inc.

Obsahom dodávky je aj softvérové vybavenie skladajúce sa z operačného systému Mac OS X verzie 10.3 a softvérových balíkov iLife ‘05 (vrátane iTunes, iPhoto, iMovie, iDVD a GarageBand), AppleWorks a Quicken 2005.

Nový Mac mini určite nepatrí medzi najvýkonejšie počítače na trhu, ale svoju funkciu lacného štýlového počítača si plní na výbornú. Niekto by možno mohol namietať, že o Mac mini sa nedá, v porovnaní s tradičnými PC, hovoriť ako o lacnom riešení. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že v kontúrach cenovej politiky spoločnosti Apple Computers ide o cenovo bezkonkurenčné riešenie s vynikajúcim pomerom cena/výkon.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kaliňák ukázal jednu faktúru za Kiskov let, ostatné najskôr neexistujú

Ministerstvo vnútra ukázalo podrobnosti letov, v rámci nich jedinú faktúru, o ktorej existencii sa už aj tak vedelo.

KOMENTÁRE

Kiskova cena za rodinu sa dá vyčísliť na lety

Čo ak sa na celú vec pozrieme ako na problém zosúlaďovania práce s rodinou.


Už ste čítali?