AMD predstavila nový procesor pre notebooky

Autor: Peter Študent | 10.1.2005 o 20:55 | Karma článku: 7,84 | Prečítané:  4068x

Druhý najväčší svetový producent procesorov, spoločnosť Advanced Micro Devices Inc., predstavila nový procesor a čipovú sadu pre notebooky s kódovým označením Turion 64 Mobile Technology. Notebooky založené na technológii Turion 64 Mobile majú byť priamymi konkurentmi notebookov postavených na platforme Centrino spoločnosti Intel. Nový procesor spoločnosti AMD patrí do rodiny 64bitových mobilných procesorov a je určený hlavne pre vyššiu triedu notebookov.

Prvé notebooky poháňané novým procesorom by sa mohli na našom trhu objaviť už v polovici tohto roka.Prvé notebooky poháňané novým procesorom by sa mohli na našom trhu objaviť už v polovici tohto roka.Tomek Michalski

Tradičným problémom mobilných procesorov od AMD je ich vyššia spotreba energie v porovnaní s procesormi spoločnosti Intel. V prípade procesov Turion 64 sa spoločnosti AMD podarilo spotrebu znížiť na prijateľných 25W, čo približne zodpovedá procesorom Pentium M z platformy Centrino.

Obsahom notebookov založených na Turion 64 Mobile Technology ma byť aj, podobne ako pri platforme Centrino, bezdrôtová sieťová karta štandardu WiFi. Prvé notebooky postavené na Turion 64 Mobile Technology by sa mali objaviť na našom trhu v polke roka 2005. Konečne sa tak vytvorí relevantná konkurencia pre platformu Intel Centrino, čo v konečnom dôsledku môže zapríčiniť výraznejší pokles cien notebookov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mal by som, mohol som, mal som. Ako sa vyhnúť životu plného ľútosti

Ľudia oveľa viac ľutujú veci, o ktoré sa nikdy nepokúsili.


Už ste čítali?