Platené videa na Google zadarmo – vďaka reklame

Autor: Peter Študent | 23.6.2006 o 14:35 | Karma článku: 10,62 | Prečítané:  4777x

Google začal v rámci služby Google Video bezplatne poskytovať časť z tzv. prémiového obsahu medzi ktorý patria rôzne filmy, športové záznamy, televízne seriály a relácie. Obvykle býva takýto obsah dostupný cez službu Google Video len po zaplatený poplatku pohybujúceho sa od niekoľkých centov až po takmer 15 dolárov.

Google sa rozhodol vyskúšať iný model poskytovania služby a namiesto spoplatnenia samotného obsahu užívateľmi poskytuje obsah v spolupráci s inzeretmi za cenu zobrazovania reklamy. Zobrazovanie reklamy našťastie nie je zatiaľ poňaté veľmi agresívne. Zobrazuje sa len malý pásik s textovou reklamou a až po skončení prehrávania samotného videa sa zobrazí krátka reklama vo forme videa.

„V súčasnosti prebieha testovanie len v obmedzenom rozsahu s malý počtom inzerentov a poskytovateľov obsahu. Videá vytvárané bežnými užívateľmi však ostanú stále bezplatné a taktiež bez reklamy,“ poznamenala spoločnosť Google pre server Cnet.com. Podľa niektorých špekulácií môže stáť za bezplatným poskytovaním prémiového obsahu nespokojnosť spoločnosti Google s výsledkami pradaja spoplatnených videí.

Služba Google Video si získala za svoju relatívne krátku existenciu pomerne veľkú popularitu medzi užívateľmi. Za veľkou obľúbenosťou medzi užívateľmi stoja najmä bezplatne dostupné videá tvorené amatérmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Superpočítač kúpili za milióny. Nevyužívali ho, o chvíľu zostarne

Slovenskí vedci vyčíslili škody za nepoužívanie počítača na viac ako milión. Dnes už funguje v poriadku, no čoskoro ho bude treba vymeniť.


Už ste čítali?