Google vám pomôže s organizovaním času

Autor: Peter Študent | 13.4.2006 o 15:00 | Karma článku: 10,92 | Prečítané:  4549x

Spoločnosť Google dnes pridala do portfólia ponúkaných služieb internetový kalendár, ktorý v spojení s emailovou službou Gmail vytvára reálnu konkurenciu klasickým desktopovým riešeniam ako Microsoft Outlook alebo Lotus Notes. Práve takéto produkty bývajú pritom najčastejšie používanými aplikáciami, či už v súkromí alebo na pracovisku. Kalendár, tak ako väčšina služieb spoločnosti Google, je poskytovaný bezplatne.

Dlho očakávaný kalendár od Google v plnej kráse.Dlho očakávaný kalendár od Google v plnej kráse.

Internetový kalendár Google Calendar sa vyznačuje, podobne ako iné on-line služby spoločnosti Google, veľmi príjemným a intuitívnym používateľským rozhraním. Aplikácia umožňuje automatické zasielanie upozornenia pred plánovanou udalosťou vo forme emailovej správy, prípadne v niektorých krajinách aj formou SMS. Okrem tejto možnosti kalendár obsahuje aj funkciu, ktorá vám v prípade záujmu zašle každé ráno celodenný sumár na daný deň.

Pre jednoduchší prechod užívateľov na novú on-line službu je pripravený import kalendárov z klasických desktopových aplikácií ako je napríklad Outlook. Okrem importu pripravil Google pre pokročilých užívateľov aj možnosť exportu kalendárov vo formáte XML a iCal.

Samostatnou kapitolou je možnosť zdieľania kalendárov s inými užívateľmi Google Kalendára. Google ponúka užívateľom podrobné možnosti nastavenia zdieľania kalendárov a tým otvára cestu k efektívnej spolupráci skupiniek užívateľov.

Google Kaledar samozrejme nie je jedinou on-line aplikáciou, ktorá ponúka internetový organizátor. Vo väčšine on-line organizátorov ale väčšinou narazí slovenský užívateľ na problém so zlým zobrazením znakov s diakritikou alebo na pre nás neštandardným zobrazením dátumu a času. V porovnaní s konkurenciou našťastie Google oveľa viac myslí na užívateľov pochádzajúcich z iných krajín ako je USA a preto nie je problém prispôsobiť si tieto regionálne nastavenia.

Služba je zatiaľ poskytovaná len v anglickom jazyku, ale ako je v Google zvykom, možno už o niekoľko mesiacov sa objaví aj do slovenčiny lokalizovaná verzia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mal by som, mohol som, mal som. Ako sa vyhnúť životu plného ľútosti

Ľudia oveľa viac ľutujú veci, o ktoré sa nikdy nepokúsili.


Už ste čítali?