Google vám pomôže s organizovaním času

Autor: Peter Študent | 13.4.2006 o 15:00 | Karma článku: 10,92 | Prečítané:  4545x

Spoločnosť Google dnes pridala do portfólia ponúkaných služieb internetový kalendár, ktorý v spojení s emailovou službou Gmail vytvára reálnu konkurenciu klasickým desktopovým riešeniam ako Microsoft Outlook alebo Lotus Notes. Práve takéto produkty bývajú pritom najčastejšie používanými aplikáciami, či už v súkromí alebo na pracovisku. Kalendár, tak ako väčšina služieb spoločnosti Google, je poskytovaný bezplatne.

Dlho očakávaný kalendár od Google v plnej kráse.Dlho očakávaný kalendár od Google v plnej kráse.

Internetový kalendár Google Calendar sa vyznačuje, podobne ako iné on-line služby spoločnosti Google, veľmi príjemným a intuitívnym používateľským rozhraním. Aplikácia umožňuje automatické zasielanie upozornenia pred plánovanou udalosťou vo forme emailovej správy, prípadne v niektorých krajinách aj formou SMS. Okrem tejto možnosti kalendár obsahuje aj funkciu, ktorá vám v prípade záujmu zašle každé ráno celodenný sumár na daný deň.

Pre jednoduchší prechod užívateľov na novú on-line službu je pripravený import kalendárov z klasických desktopových aplikácií ako je napríklad Outlook. Okrem importu pripravil Google pre pokročilých užívateľov aj možnosť exportu kalendárov vo formáte XML a iCal.

Samostatnou kapitolou je možnosť zdieľania kalendárov s inými užívateľmi Google Kalendára. Google ponúka užívateľom podrobné možnosti nastavenia zdieľania kalendárov a tým otvára cestu k efektívnej spolupráci skupiniek užívateľov.

Google Kaledar samozrejme nie je jedinou on-line aplikáciou, ktorá ponúka internetový organizátor. Vo väčšine on-line organizátorov ale väčšinou narazí slovenský užívateľ na problém so zlým zobrazením znakov s diakritikou alebo na pre nás neštandardným zobrazením dátumu a času. V porovnaní s konkurenciou našťastie Google oveľa viac myslí na užívateľov pochádzajúcich z iných krajín ako je USA a preto nie je problém prispôsobiť si tieto regionálne nastavenia.

Služba je zatiaľ poskytovaná len v anglickom jazyku, ale ako je v Google zvykom, možno už o niekoľko mesiacov sa objaví aj do slovenčiny lokalizovaná verzia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.

DOMOV

Vo veku 44 rokov zomrel spisovateľ a režisér Krištúfek

Krištúfek bol jednou z obetí zrážky autobusu s nákladiakom.

SVET

Vodič dodávky vrazil do chodcov v Toronte, zahynulo deväť ľudí

Polícia vodiča po incidente zadržala.


Už ste čítali?