Slováci hľadajú na internete čoraz častejšie zábavu

Autor: Peter Študent | 10.4.2006 o 18:30 | Karma článku: 8,02 | Prečítané:  3947x

Využívanie internetu slovenskými užívateľmi sa mení. Kým v predošlých rokoch ľudia vyhľadávali na internete najmä informácie ohľadne práce, v minulom roku vyhľadávaniu dominovala zábava. Správanie slovenských užívateľov sa tak približuje vyspelejším krajinám, kde sa internet používa menej na prácu a viac na zábavu. Vyplýva to z porovnania najvyhľadávanejších slov za uplynulé roky na najnavštevovanejšom svetovom a slovenskom internetovom portály.

 Elena Buetler

Podľa údajov, ktoré poskytol slovenský portál Zoznam.sk, minulý rok slovenskému internetu dominovali slová spojené skôr so zábavou ako prácou. Práca, slovo ktoré patrilo v minulých rokoch suverénne medzi najvyhľadávanejšie, sa tento rok ocitlo až na štvrtom mieste v rebríčku najvyhľadávanejších slov na internete.

Slováci oproti minulosti hľadali na internete menej často vážnejšie záležitosti ako sú katalógy realít, obchodný register na internete, ale aj internetové slovníky. Naopak, v roku 2005 kraľovala rebríčku najvyhľadávanejších slov spevácka súťaž Slovenskej Televízie Supertar. Na nasledujúcich miestach sa objavili ďalšie slová spadajúce do kategórie zábava ako sú horoskopy a komunikačný pokec.

Využívanie internetu na zábavu potvrdzujú aj výsledoky štúdie Správa o slovenskom internete 1/2005, ktorú spoločnosť TNS SK realizovala v máji 2005. Podľa nej až 47% užívateľov internetu využíva internet na on-line zábavu, pričom medzi najpopulárnejšie činnosti patrí hranie on-line hier a sťahovanie hudobných a video nahrávok.

Rok 2005Rok 2004
superstarpráca
horoskophoroskop
pokecsex
prácaautobazár
sexmapy
autobazárobchodný register
horoskopyreality
receptyslovník
mapynábytok
slovníksms
Zdroj: Zoznam.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kaliňák ukázal jednu faktúru za Kiskov let, ostatné najskôr neexistujú

Ministerstvo vnútra ukázalo podrobnosti letov, v rámci nich jedinú faktúru, o ktorej existencii sa už aj tak vedelo.

KOMENTÁRE

Kiskova cena za rodinu sa dá vyčísliť na lety

Čo ak sa na celú vec pozrieme ako na problém zosúlaďovania práce s rodinou.


Už ste čítali?