Príde emailová služba Gmail o svoj názov?

Autor: Peter Študent | 14.9.2005 o 15:15 | Karma článku: 7,53 | Prečítané:  3583x

Google čelí žalobe britskej spoločnosti Independent International Investment Research (IIIR) pre údajné zneužívanie ochrannej známky Gmail. IIIR používa názov GMail pre vlastnú emailovú službu už od mája roku 2002. Naproti tomu Google svoju službu spustil až dva roky po IIIR, v apríli 2004. Spoločnosť sa rozhodla Google zažalovať po pätnástich mesiacoch neúspešného vyjednávania o mimosúdnom vyrovnaní.

Bude sa musieť názov tejto služby v dohladom čase zmeniť?Bude sa musieť názov tejto služby v dohladom čase zmeniť?Gmail
Shane Smith, generálny riaditeľ spoločnosti IIIR, obvinil Google z toho, že nerešpektuje duševné práva spoločnosti. „Nebudeme vyčkávať so založenými rukami, kým iná spoločnosť zneužíva naše duševné vlastníctvo,“ vyjadril sa Shane Smith pre TimesOnline.

Spoločnosť Independent International Investment Research sa zaoberá výskumom a poradenstvom v oblasti finančníctva a medzi jej klientov patria popredné spoločnosti ako Bank of America a Commerzbank.

Podobný spor sa objavil už aj v Nemecku, kde si spoločnosť Giersch Ventures taktiež nárokuje duševné práva k názvu Gmail. Nemecký súd už aj stihol vydať predbežné opatrenie v ktorom uložil spoločnosti Google povinnosť pozmeniť názov emailovej služby Gmail.

Zdroj: TimesOnline, News.com

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mal by som, mohol som, mal som. Ako sa vyhnúť životu plného ľútosti

Ľudia oveľa viac ľutujú veci, o ktoré sa nikdy nepokúsili.


Už ste čítali?