Čítanosť blogov trhá v USA rekordy

Autor: Peter Študent | 10.8.2005 o 12:12 | Karma článku: 6,30 | Prečítané:  2955x

Blogy v USA čítalo v prvom kvartály tohto roku 50 miliónov ľudí, čo je približne tretina celkového počtu užívateľov internetu v krajine. Podľa štúdie, ktorú vypracovala spoločnosť comScore Networks, došlo v porovnaní s prvým kvartálom minulého roku k nárastu čítanosti o 40 percent. Medzi najčítanejšie blogy v USA patria tie, ktoré sa venujú politike. Ďalšími v poradí sú blogy zaoberajúce sa životným štýlom a technológiami.

V porovnaní s priemerným užívateľom internetu, čitateľ blogov býva zväčša mladší a k internetu sa pripája pomocou broadband pripojenia. Čitateľ blogov taktiež navštívi dvakrát toľko internetových stránok ako jeho priemerný internetový kolega. Rovnako je aktívnejší aj pri nakupovaní prostredníctvom internetových obchodov.

„Fakt, že až 30 percent užívateľov internetu číta blogy jasne podčiarkuje ekonomickú významnosť skupiny zákazníkov vytvorených a hnaných týmto médiom,” povedal Dan Hess, senior viceprezident comScore Networks.

„Stojí za pozornosť, že čitateľov je už v súčasnosti pomerne veľa a ich počet sa stále zväčšuje, pričom demografické zloženie tejto skupiny v porovnaní s celou populáciou môže priťahovať veľa obchodníkov,” dodal Dan Hess.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kaliňák ukázal jednu faktúru za Kiskov let, ostatné najskôr neexistujú

Ministerstvo vnútra ukázalo podrobnosti letov, v rámci nich jedinú faktúru, o ktorej existencii sa už aj tak vedelo.

KOMENTÁRE

Kiskova cena za rodinu sa dá vyčísliť na lety

Čo ak sa na celú vec pozrieme ako na problém zosúlaďovania práce s rodinou.


Už ste čítali?