Yahoo hľadá už aj hudbu a iné audio súbory

Autor: Peter Študent | 4.8.2005 o 13:13 | Karma článku: 7,65 | Prečítané:  3671x

Internetový gigant Yahoo dnes spustil špecializovanú vyhľadávaciu službu, ktorá umožňuje užívateľom vyhľadávať hudobné súbory na internete. Pomocou služby je možné nájsť obľúbenú hudbu ako aj iné hlasové záznamy, vrátane podcastov. Služba sa momentálne nachádza stále len v skúšobnej fáze a umožňuje vyhľadávať v približne 50 miliónoch audio súborov.

Nová služba Yahoo Audio hľadá už aj hudbu a iné audio súbory.Nová služba Yahoo Audio hľadá už aj hudbu a iné audio súbory.Yahoo
Špecializovaný vyhľadávač Yahoo Audio umožňuje vyhľadávať súbory podľa autora, názvu piesne alebo albumu. Pri každom výsledku vyhľadávania je k dispozícií možnosť vypočuť si ukážku nájdeného súboru, poprípade, ak to licencia dovoľuje, je možné si stiahnuť aj celý súbor.

Vyhľadávanie je možné obmedziť na konkrétny typ súboru, prípadne dĺžku nahrávky. V prípade hľadania konkrétnej skupiny alebo autora vyhľadávač zobrazuje aj diskografiu daného interpreta ako aj video klipy, odkazy na recenzie a iné relevantné informácie.

Yahoo Audio obsahuje okrem iného aj hudbou z najväčších špecializovaných internetových obchodov ako sú iTunes, Rhapsody a Napster. Práve možnosť prehľadávať archívy spomínaných obchodov sa ukazuje ako nesmierna výhoda oproti konkurenčným vyhľadávačom, vrátane projektu Singingfish.

Vďaka spolupráci s internetovými obchodmi ponúka vyhľadávač Yahoo Audio aj možnosť porovnať ceny piesni v rôznych obchodoch a tak môže užívateľovi napomôcť nájsť ten najvýhodnejší.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Koľko miliónov bude stáť? Mladý Slovák má potenciál skončiť v Barcelone

Na ME do 21 rokov zo slovenských futbalistov najviac zaujal Stanislav Lobotka.

SVET

Odpoveď Ficovi: Nie ste v tom sami, Nemci podrazili aj Čechov

Dúfame, že UEFA konečne prijme nové pravidlá.


Už ste čítali?