Prispôsobte si Google vaším požiadavkám

Autor: Peter Študent | 3.8.2005 o 18:18 | Karma článku: 7,91 | Prečítané:  3568x

Google v uplynulých dňoch prišiel s ďalšou z radu noviniek a pridal možnosť prispôsobiť si titulnú stránku vyhľadávača potrebám jednotlivých užívateľov. Užívateľ si najnovšie môže nechať na titulnej stránke zobrazovať okrem iného prehľad aktuálneho spravodajstva svetových médií ako aj stav svojej emailovej schránky. V tomto mesiaci ide po spustení služieb Google Video a Personalizované vyhľadávanie už o tretiu výraznú inováciu vyhľadávača Google.

Prispôsobte si titulnú stránku Google vaším požiadavkám.Prispôsobte si titulnú stránku Google vaším požiadavkám.

Pridajte si denník SME na titulku Google

Na titulnej stránke vyhľadávača Google je možné mať zobrazený aj prehľad nových príspevkov na SME Blog, resp. článkov denníka SME. Ako na to ukazuje tento krátky návod:
1) Zadajte adresu http://www.google.com/ig a kliknite na "Personalize your Google homepage".
2) V stĺpci naľavo kliknite na "Create a Section".
3) Do boxu napíšte adresu http://blog.sme.sk/rss/, resp. http://rss.sme.sk/rss/rss.asp?sek=smeprint, podľa toho, či chcete prehľad blogov, alebo denníka SME. Potom kliknite na tlačidlo "Go".
4) Následne by sa mal zobraziť na titulnej stránke Google prehľad najnovších článkov. Kliknutím na "Edit" si môžete prispôsobiť množstvo zobrazených položiek.

Možnosti personalizácie

Užívateľ získal plnú kontrolu nad vzhľadom titulnej stránky Google, pričom dostal k dispozícií celý rad možností, vďaka ktorým si ju môže upraviť do takého stavu, ktorý mu bude najviac vyhovovať.

Základom personalizácie sú jednotlivé bloky, ktorých obsahom sú rôzne služby. Môžu nimi byť napríklad prehľady spravodajstva z rôznych odborov, záložky obľúbených stránok, predpovede počasia, ale aj prehľad mailovej schránky Gmail. Najužitočnejšou z ponúkaných funkcií je pravdepodobne integrovaná čítačka formátu RSS, vďaka ktorej si užívateľ môže pridať sledovanie noviniek takmer každeho moderného webu. Viac informácií o formáte RSS a jeho využití sa môžete dočítať v článku Tomáša Uleja RSS - pomoc v záplave informácií.

Jednotlivé pridané bloky je možné ľubovolne rozmiestniť po titulnej stránke Google jednoduchým ťahaním myšou. Pri tých službách, ktorých charakter to dovoľuje, je možné prispôsobiť si aj počet a charakter položiek.

Personalizujeme si Google

Aby mohol užívateľ využívať všetky možnosti personalizovanej titulnej stránky Google, musí do svojho internetového prehliadača najprv vyťukať adresu www.google.com/ig. Následne stačí kliknúť na Personalize your Google homepage a z ľavého stĺpca vybrať bloky o ktoré má záujem.

Keďže stránku vyhľadávača Google navštívy bežný užívateľ aj niekoľkokrát denne, je veľmi pohodlné mať na nej umiestnené všetky potrebné informácie. A práve to táto služba umožnuje. Snáď jedinou nevýhodou personalizovanej titulnej stránky Google je, že na jej uloženie je potrebné zriadiť si osobný účet v Google Accounts.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Mal by som, mohol som, mal som. Ako sa vyhnúť životu plného ľútosti

Ľudia oveľa viac ľutujú veci, o ktoré sa nikdy nepokúsili.


Už ste čítali?