Microsoft: ak nemáte legálne Windows, zabudnite na aktualizácie

Autor: Peter Študent | 26.1.2005 o 23:23 | Karma článku: 9,73 | Prečítané:  5235x

Spoločnosť Microsoft, výrobca operačných systémov Windows, uviedla do života novú politiku boja proti softvérovému pirátstvu. Súčasťou novej politiky zastrešenej pod názvom Windows Genuine Advantage (Výhody legálnych Windows) je aj obmedzenie prístupu k aktualizáciám a bezpečnostným záplatám pre majiteľov nelegálnych kópií operačného systému Windows. Spoločnosť Microsoft tak bude pred každým stiahnutím aktualizácie požadovať od užívateľov opätovné preukázanie legálnosti používanej kópie Windows.

Pre užívateľov nelegálnej kópie Windows bude obsah stránky Windows Update už onedlho neprístupný. Pre užívateľov nelegálnej kópie Windows bude obsah stránky Windows Update už onedlho neprístupný. Microsoft

Zatiaľ dobrovoľne, onedlho povinne

Na stránkach Microsoftu majú užívatelia už v súčasnosti možnosť overiť si legálnosť nainštalovanej kópie Windows. Overenie prebieha automaticky v okne internetového prehliadača bez nutnosti zadávania akýchkoľvek údajov.

V prípade potvrdenia legálnosti môžu užívatelia využiť ponuku spoločnosti na bezplatné stiahnutie bonusového softvéru, poprípade uplatniť si zľavu na iné produkty.

V opačnom prípade, keď bude kópia označená za nelegálnu, ponúkne Microsoft užívateľom možnosť zakúpiť si originál za zvýhodnených podmienok v cenových reláciách od 10 - 150 dolárov (podľa krajiny).

Už v polovici tohto roka sa má situácia zmeniť a dobrovoľný princíp overovania legálnosti má nahradiť povinný. Užívatelia, ktorí si budú chcieť stiahnuť aktualizáciu alebo bezpečnostnú záplatu na operačný systém Windows budú nútený absolvovať overenie legálnosti.

Česká republika ako predskokan

Ako už bolo spomenuté, nová politika Microsoftu sa začne celosvetovo uplatňovať v polovici roka 2005. Existujú však tri krajiny (Česká republika, Nórsko a Čína) v ktorých sa začne táto politika uplatňovať už od 7. februára 2005.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kaliňák ukázal jednu faktúru za Kiskov let, ostatné najskôr neexistujú

Ministerstvo vnútra ukázalo podrobnosti letov, v rámci nich jedinú faktúru, o ktorej existencii sa už aj tak vedelo.

KOMENTÁRE

Kiskova cena za rodinu sa dá vyčísliť na lety

Čo ak sa na celú vec pozrieme ako na problém zosúlaďovania práce s rodinou.


Už ste čítali?